ترکیه تا سال ۲۰۲۳ هواپیمای مسافری و جت می سازد


وزیر علوم، صنایع و تکنولوژی ترکیه از ساخت هواپیماهای مسافری منطقه ای و جت توسط ترکیه تا سال ۲۰۲۳ خبر داده و گفت ترکیه در این زمینه با شرکت بوئینگ آمریکا وارد همکاری خواهد شد.
به گزارش ترجمه اخبار ترکیه به نقل از حریت، نیهات ارگون که در ایالت سیاتل آمریکا از کارخانه بوئینگ بازدید کرده بود از فعالیت ۳۵۰ تا ۴۰۰ مهندس ترک در بوئینگ خبر داد و افزود مغز سیستمهای ایمنی هواپیماهای بوئینگ توسط یک مهندس ترک طراحی شده است.
وی با یادآوری اینکه برخی از سیستمهای بال و بدنه بوئینگ در ترکیه تولید می شود از افزایش قطعات ساخته شده در ترکیه برای بوئینگ خبر داده و گفت تقریبا تمامی بدنه بوئینگ ۷۸۷ از مواد کامپوزیت و الیاف کربن ساخته می شود و تکنولوژی این صنعت تنها در ۴-۵ کشور از جمله ترکیه موجود است.
به نظر می رسد ترکیه قصد دارد با همکاری صدها مهندس ترک مشغول به کار در شرکت معظم هواپیماسازی بوئینگ و با اخذ مجوز از آن شرکت تا سال ۲۰۲۳ هواپیمای بومی خود را خواهد ساخت.

1 کامنت:

مهدی می‌گوید:

با سلام مطالب وبلاگتان را خواندم برایم تلاش شما خیلی جالب وس ستودنی بود بخصوص که اخبار ما از ترکیه معمولا کم و ناقص است . با توجه به مطالعات سیاسی که دارم بخصوص از مسائل تاریخی و سیاسی اتان استفاده بردم بخصوص در مرود مسائل منطقه و جهان اسلام و فلسطین و روابط ترکیه .
خواهشمندم در این موارد ترجمه های بیشتری انجام دهید . ممنون